Profile

Join date: Aug 25, 2022

About
0 Like Received
0 Comment Received
0 Best Answer

مخزن استیل

مخزن استیل یکی از انواع مخازن نگهداری سیالات می باشد که در مقاصد خاص بسیار مورد توجه واقع شده است. مخازن استیل اعم 304 یا 316 و تکجداره، دوجداره یا سه جداره همچنین با کاربردهای نگهداری شیر، عرقیجات گیاهی، لبنیات، اسید، الکل و هر سیالی که دمایی بالاتر از 100 درجه داشته باشد و درون مخازن پلی اتیلن قابل نگهداری نباشد کاربردهای فراوانی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

صنایع مختلف جهت انجام پروسه های مورد نیاز خود و همچنین دپوی مواد اولیه و نگهداری محصول نهایی به مخازن نگهداری یا Storage tanks احتیاج دارند. اینکه این مخازن از چه جنسی یا به چه شکلی باشند بستگی به نوع مواد مورد بهره برداری آن مجموعه باز می گردد.


مهم‌ترین کاربردهای مخزن استیل در کارخانه‌های صنعتی

مخازن استیل از مهم‌ترین عوامل و تجهیزات برای طراحی و ساخت خطوط مختلف صنایع غذایی و بهداشتی می‌باشند که به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر زنگ‌زدگی دارند برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این صنایع می‌توان به خط تولید لبنیات، خط تولید روغن، خط تولید صنایع آرایشی بهداشتی و … اشاره کرد. همچنین از مخزن استیل در زمینهٔ ذخیره‌سازی روغن خوراکی، آب و نوشیدنی، اسید و مواد شیمیایی، آب پنیر و … نیز استفاده می‌شود.


مزایای مخزن استیل

نگهداری محصولات با کیفیت بالا در زمان طولانی

داشتن خاصیت ضد زنگ و ضد خورندگی

زیبای مخازن استیل نسبت به دیگر مخازن

عمر طولانی و چند برابری نسبت به دیگر مخازن فلزی

قابلیت طراحی و ساخت در لیتراژهای مختلف

قابلیت ساخت بصورت تک جداره و دو جداره و پروسس

مورد تایید سازمان غذا و دارو و کاملا بهداشتی بودن مخزن استیل

امکان نصب کویل و میکسر در مخزن استیلتاریخچه مخزن از جنس استیل

امروزه مخزن استیل جزء مهمی از تجهیزات دنیای صنعت محسوب می شوند. با این حال کم تر از ۱۰۰ سال است که استنلس استیل ساخته و مورد استقاده قرار می گیرد. در سال ۱۹۱۳، هری برلی در انگلستان برای اولین بار استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ را با کروم ۱۲٫۸ درصد به عنوان عنصر اصلی ساخت. اولین مخزن استنلس استیل در سال ۱۹۲۵ ، برای نگهداری اسید نیتریک ساخته و استفاده شد و این بسیار مهم بود زیرا اولین مخزن فلزی بود که می توانست اسید را بدون خوردگی نگه دارد. این یک پیشرفت بزرگ در مخازن فولادی بود که درزها پرچ شده و در معرض خوردگی قرار داشتند.

در سال ۱۹۲۷ یک شرکت حمل و نقل آمریکایی ، اولین مخزن از جنس استنلس استیل جوش داده شده را مورد استفاده قرار داد و توانست به راحتی محصولات لبنی را حمل و نقل کند. پس از آن صنایع غذایی و آشامیدنی مخازن استنلس استیل را با آغوش باز پذیرفتند.

امروزه مخازن استیل ضد زنگ محبوب تر و متنوع تر از همیشه هستند و در سراسر جهان شاخته شده اند.janapccc

More actions